Jump to content
GTAModel.com
Sign in to follow this  
Amper

GhostBuster, (gta sa GUI özelleştirmesi, sa-mp anti hile hizmeti)

Recommended Posts

Posted (edited)

You don't have permission to view this hidden content

Selamlar, planlaması ile birlikte yaklaşık iki aylık bir süreç ile tarafımca geliştirilen "sa-mp anti hile" hizmetinin çok büyük bir kısmı tamamlandı denilebilir. İnsanlara bundan biraz bahsederek ismini duyurmam için herhangi bir engel de kalmadı. 

GhostBuster.asi nedir?
Bir tür hile korumasıdır. C++ ile geliştirilen bu sistemi client kısmında çalıştırmak için

dosyalarına ve benim sunucu sahiplerine verdiğim ghostbuster.asi eklentisine ihtiyaç duyar. Anlık olarak o sırada GTA:SA'nın çalıştırdığı dosya yolunu ve bilgisayar içerisinde işlemde olan programları tarayarak kontrol sağlar. Sunucu tarafındaysa sadece bir tür soket pluginine ihtiyaç duyar. Bu hizmetin aylık olarak bir ücreti bulunmaktadır geliştirme sürecinin devamında ücretler hakkında daha detaylı bir paylaşım yapılacak.

Peki bu GhostBuster.asi ileride neler sunabilir?
Şu ana kadar yaptığım ve denediğim şeyler üzerinden 0.3.7 veya çıkması beklenen 0.3.9 sürümü için bir tür modelleme sistemi yapmak mümkün gibi görünüyor ve oyuna ekstra olarak modlamalar yapabiliyoruz.

27.12.2019
Sistemin bir ip adresi başına aylık fiyatı 100 TL olarak belirlenmiştir. Peki bu sistem tam anlamıyla sunuculara ne sunacak?
İleri düzey bir hile kontrol sistemi, bir bilgisayar kullanıcısının o bilgisayar üzerinden tekrar erişimini tamamen yasaklamak ve geliştirme ortamına daha çok eklenti katabiliyor olmak. Belirli sistemleri veya görüntüsel destekleri her sunucuya ayrı biçimde sağlayabiliriz bunlar ayrı olarak ücretlendirilir sistemden sisteme göre aylık fiyatta değişiklikler olabilir.

Tester ekibinden,

Renard[/member] 'a teşekkürler Server side ve Client side çalışmaları devam ediyor. Sistemi sunucunuzun geliştirme aşamasında denemeye başlamak isterseniz iletişim bilgilerim üzerinden bana ulaşabilirsiniz aylık kiralama işlemlerinden sonra geliştirme sürecine dahil edilebilirsiniz.

Eklentinin network alt yapısı ile çalıştığı sürümünü github kütüphanesi olarak yayımladım ve nasıl kurulacağı hakkında bilgi verdim ilgilenenler için:

Herhangi bir bağlantı kuracağı sunucu bulunmadığı için dosya tarama ve bağlandığınız adrese bilgi yollamaya çalışmak dışında şu an henüz bir işlevi olmaz. Server side kısmı için de bir test sunucusu açılacak beklemede kalabilirsiniz.

bu eklenti hakkında merak ettiğiniz soruları konu altından yazabilirsiniz.

Edited by Amper