Jump to content
GTAModel.com

Recommended Posts

Konu içeriği olarak samp interior harita yapımlarında izleyeceğimiz yolları göreceğiz. Samp interior haritalarında çalışmalarınız sürekli bir birinin tekrarı olmaması gerekmektedir, yeni yapmış olduğunuz çalışmalar diğer çalışmanıza göre daima farklılık gösteren dekorasyon olursa o zaman daha güzel içerikler çıkarma şansınız daha yüksek olacaktır. İnternet üzerinden örnek dekorasyon gösteren web siteleri mevcut, bunlar sizler için vazgeçilmez fırsatlardır. Seçeceğiniz referans çalışmalar Grand Theft Auto:San Andreas dünyasına uyumlu olmasına dikkat edin yoksa istemediğiniz şekilde moral, motivasyon düşüklüğüne uğrayabilirsiniz. 

samp interior için dikkat edilmesi gerekenler:

 • Yapacağınız samp interior çalışmasını tekrar tekrar gözden geçirin, birden karar vermeyin. Web üzerinden farklı dekorasyonları gözden geçirin ve referans alacağınız birden fazla tasarım olsun fakat ana referans alacağınız tasarım mutlaka her tarafından detaylı incelenmesi gerekiyor ki mükemmel başladığınız harita çalışmasını hüsranla bitirmeyin. 
 • Samp interior çalışmalarında kullanacağınız obje sınırı 900 fakat texture studio'nun 1.7 sürümünü kullanarak yaptığınız taktire sınır 500 objeye düşüyor. Bu şu anlama geliyor belirtilen sayılardan yüksek obje kullanırsa otomatik olarak objeler uzak mesafeye göre kayboluyor. 
 • Gta'nın kamera açısından dolayı samp interior çalışmalarını mutlaka yüksekliği 3.50 [ mevcut samp obje duvar yüksekliği ] üzeri olması gerekiyor. 
 • Samp interior çalışmaları genellikle San Andreas haritası arazi üzerinden minumun 1000-1200 metre arasında yapılması gerekir. Eğer tahmini olarak yükseklikten emin değilseniz texture studio üzerinden konsolu açabilir kontrol edebilirsiniz ya da /cobject olarak bir obje oluşturup  /oz 1000 değerlerini girerseniz otomatik olarak yükseklik konumunu 1000 olarak ayarlayacaktır.
 • Uzun hazır duvarlar kullanmak yerine parça parça duvarlar kullanarak aralarında boşluk bırakın. Bıraktığınız boşluklara şömine, akvaryum, dolap, pencere gibi farklı farklı çalışmalar yapabilirsiniz. Bu sayede yapacağınız çalışma daha değerli olacaktır.
 • Samp interior harita çalışmalarınızda mutlaka özen göstermeniz aşırı derece de gerekli olduğu gibi buna görmediğiniz veya önemsemediğiniz samp interior haritası üzerinde oluşan buglar dahildir. Buglu olan haritalar bir yerden sonra değer görmeyecektir.
 • Samp Texture Studio üzerinden samp objelerine uyguladığınız dokular haritanızın kategorisine uyum sağlaması gerekmektedir. Bu seçimlerde doku kararı verirken aceleci davranmayın her dokuyu teker teker kullanın uygun bulduğunuz doku ile devam edebilirsiniz. Yaptığınız her haritada doku kullanımı konusunda tecrübe kazanacaksınız. 
 • Samp interior çalışmalarınızda en büyük dikkat etmeniz gereken diğer bir konu ise duvarları veya farklı nesneleri arasında boşluk olmayacağı şekilde yerleştirmeye çalıştığınızda bazen nesneler üst üste gelerek ufak görüntü bugu oluşturabiliyor. Bu sorun özellikle role play sunucuları için büyük önem taşıyor, yapacağınız samp interior çalışmalarınızda dikkatli olun. 
 • Eğer yaptığınız interior çalışmasından sıkıldıysanız ve hızlıca bitirmek istiyorsanız yapmayın, direkt olarak programı kapatıp ara verin. Bu şekilde harita çalışmasını çöp etmeyeceksiniz. 
 • Gtamodel.com üzerinden örnek çalışmalara göz atabilir ve referans olarak ilham almanız sizler için iyi olacaktır lakin baştan aşağıya aynı yapmanız gibi bir şey söz konusu olursa fazla gelişmeyeceğiniz gibi platform üzerinden isminiz kötü geçecektir. 
 • Role Play sunucusu için yaptığınız samp interior çalışmaları mutlaka yapacağınız exterior yapı boyutuyla aynı boyutta olması gerekiyor. Mantıklı olmayan tasarımlar yapacağınız haritayı değersizleştirmesi normaldir. 
 • Samp Interior çalışmalarınızda Texture Studio'nun bir diğer özelliği olan prefabrik grup özelliğini kullanabilirsiniz. Hem zamandan hem de kullanım konusunda büyük emekten kurtulmuş olacaksınız, istediğiniz haritalara daha önceden grup olarak kaydettiğiniz objeleri ekleyebilir, konumunu değiştirebilir veya üzerinde değişikler yapabilirsiniz. 

Gta Model Platformu Samp Interior & Samp Custom Interior

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×